Charyzmatyk wierny- Tobiasz

"Pismo Święte jest wspaniała budowlą, którą należy nie tylko czcić, ale w której trzeba mieszkać." /Paul Claudel/

Moderatorzy: duszek_koordynator, tesia, Moderatorzy

Awatar użytkownika
riteczka
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 17:37
Lokalizacja: Kanada

Charyzmatyk wierny- Tobiasz

Nieprzeczytany post autor: riteczka »

Pragnę rozpocząć nowy temat i zaprosić Was wszystkich do podzielenia się tym, kim dla Was jest Tobiasz. Czy możemy czegoś się od niego nauczyć? jesli tak, to czego.
W jaki sposób Bóg prowadzi charyzmatyków i czy ta droga nie jest czasami bardzo zaskakujaca?
Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 20:30

Re: Charyzmatyk wierny- Tobiasz

Nieprzeczytany post autor: Kamil »

Tak możemy się dużo dowiedzieć, każdy z nas może wyciągnąć lekcję z przeżyć Tobiasza. Nie są one jednak ukazane wprost, należy się trochę zastanowić i poszukać analogii. Dla mnie Tobiasz jest osobą, z której z chęcią staram się brać przykład..... Jego wierność i miłość do Pana Boga jest godna podziwu, zachęcam do lektury !
Ku większej chwale Bożej.
Awatar użytkownika
riteczka
Moderator
Posty: 219
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 17:37
Lokalizacja: Kanada

Re: Charyzmatyk wierny- Tobiasz

Nieprzeczytany post autor: riteczka »

Rzeczywiście,Tobiasz jest niesamowity,ale postać Tobiasza,ojca bardziej do mnie przemawia niż Jego syna,młodszego Tobiasza.Szczególnie zdanie,które wypowiada Tobiasz " wierny byłem mojemu Bogu z całej duszy" czy ja jestem wierna Bogu z całej duszy? dobre pytanie na rachunek sumienia.Tak naprawdę,każde wydarzenie w życiu Tobiasza ma sens i każde wydarzenie w naszym życiu ma także sens. :)
ODPOWIEDZ