FILM

KĄCIK POWITAŃ ***** Wiadomości z Polski i ze świata, zdrowie, kulinaria, hobby, humor i wszelkie tematy, które Was ciekawią, a nie znalazło się dla nich miejsce w innych działach :)

Moderatorzy: duszek_koordynator, tesia, Moderatorzy

Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

FILM

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Wróciłam dzisiaj do filmu, który oglądałam podczas wakacji i pomyślałam, że napiszę o nim kilka słów, a być może ktoś sięgnie po płytę, obejrzy i zachwyci się nim tak, jak ja.

"Jasminum"

Dziejące się współcześnie "Jasminum" (łacińska nazwa jaśminu) opowiada historię tajemniczą i magiczną, pełną zmysłowych zapachów, wypełnioną szczególnym światłem jakie roztacza wokół siebie miłość.

Klasztor, w którym toczy się akcja filmu, nie różniłby się od innych, gdyby nie fakt, że trzech mieszkających tam zakonników posiada pewną niezwykłą cechę. Każdy z nich pachnie innym, owocowym zapachem: jeden czeremchą, drugi czereśnią, a trzeci śliwą, a zapachy te mają szczególne właściwości...

Pewnego dnia do klasztoru przyjeżdża młoda konserwatorka malarstwa, która otrzymuje zlecenie odnowienia tamtejszych obrazów. Natasza pojawia się w Jaśminowie wraz ze swoją 5-letnią córką Gienią. Urok i dociekliwość dziewczynki wprowadzają wiele zamętu w spokojne dotąd życie mnichów … W tej historii i ludzie i budynki i zapachy mają swoje tajemnice.

Reżyseria: Jan Jakub Kolski.
Film od lat 15.
Muzyka: ZYgmunt Konieczny.
Obsada:
Adam Ferency - Ojciec Kleofas
Grażyna Błęcka-Kolska - Natasza
Cezary Łukaszewicz - Młody brat Czeremcha
Krzysztof Globisz - Burmistrz
Remigiusz Kubiak - Kucharz
Janusz Gajos - Brat Zdrówko
Franciszek Pieczka - Święty Roch
Wojciech Solarz - Brat furtian
Wiktoria Gąsiewska - Gienia
Grzegorz Damięcki - Brat Śliwa
Bogusław Linda - Aktor Zeman
Marek Kasprzyk - Adorator
Marta Dąbrowska - Anielica
Krzysztof Pieczyński - Brat Czeremcha
Ferdynand Matysik - Teofil

Informacje pochodzą ze strony: http://jasminum.filmweb.pl/

A moje wrażenia z filmu... Uśmiech nie schodził mi z ust, kiedy oglądałam kolejne sceny i poznawałam bohaterów. Najbardziej podoba mi się niezwykła przyjaźń między bratem Zdrówko (fantastyczna kreacja Janusza Gajosa) i Gieni, niezwykle rezolutnej pięciolatki. A sceny z "pachnącymi braćmi" sprawiły, że nie mogłam opanować ataków śmiechu :D
Historia pełna ciepła i humoru, którą warto zobaczyć :)

Polecam :)
ODPOWIEDZ