Nasza Biblioteczka :)

Jeśli piszesz coś do szuflady, podziel się z nami... :) Ponadto: recenzje książek, wiersze, opowiadania, linki do ciekawych literacko miejsc w sieci :)

Moderatorzy: duszek_koordynator, irenka, Moderatorzy

Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nasza Biblioteczka :)

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Jeśli znacie ciekawą książkę, którą warto przeczytać, napiszcie o niej :)
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Niedawno przeczytałam "Opowieści o niewidzialnym" Schmitta i uważam, że to książka godna polecenia :)
To zbiór trzech opowiadań tego autora:
1. Oskar i pani Róża,
2. Pan Ibrahim i kwiaty Koranu,
3. Dziecko Noego.

Są ponadczasowe i bardzo wciągające.
Mówią o trudnych sprawach w prosty sposób.
Polecam gorąco :idea: :)
biedroneczka
Duszek
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 20:38

:)

Nieprzeczytany post autor: biedroneczka »

Polecam pewna książke... przeczytałam ją rok temu i dlatego nie pamiętam autora ale tytuł brzmi "tylko razem z córką" fantastyczna ksiązka jeszcze fajna jest tez książka "biała masajka" ale tez autora nie pamietam hehe:D:D:D pozdrawiam:*
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Pewnie o te książki chodziło, biedroneczko?

Biała Masajka
Tylko razem z córką

Chyba oglądałam film na podstawie tej drugiej książki :)
biedroneczka
Duszek
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 20:38

:]

Nieprzeczytany post autor: biedroneczka »

Tak o te dwie ksiązki chodził:) a Oskar i Pani Róża też wsapnial książka, popłakałam sie jak ja czytalam:(
Fajna też była ksiązka "Kwiat pustynia" i chciala bym przeczytac "Spalona żywcem" ale nikt nie ma:( a nie mam kasy żeby kupić ale nie dlugo ide do pracy i na pewno ja kupie:)
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Na pewno szybko się zaopatrzysz w tę pozycję :) Trzymam kciuki ;)
biedroneczka
Duszek
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 20:38

:]

Nieprzeczytany post autor: biedroneczka »

oki to trzymaj kciuki ale nie tylko za to, bo jutro maturka z polskiego:* buziaczki:*
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

I jak tam biedroneczko ?? Co z tą maturą ? Opowiadaj :)
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Polecam książkę
Obrazek

Ludzie, którzy nie słyszą, żyją wśród zgiełku tego świata jakby w dźwiękoszczelnych komorach. Nie znają szumu wiatru ani huku fal, które rozbijają się o brzeg, nie słyszą cykania świerszczy, klaksonów aut ani łoskotu nadjeżdżającego pociągu. Odczuwają drgania dźwięku, nie słyszą jednak, kiedy ktoś podchodzi do nich z tyłu i zaczyna mówić. Często są zdani na siebie i czują się osamotnieni. Istnieje jednak ratunek - implant ślimakowy....
Oto historia dziewczyny, która przyszła na świat z wrodzoną głuchotą. Początkowo nikt się nie zorientował, że Fiona nie słyszy. Musiała się nauczyć odczytywać słowa z ruchu warg. Nie miała pojęcia, jak może brzmieć muzyka. W wieku 16 lat poddała się zabiegowi wszczepienia nowoczesnego urządzenia - implantu ślimakowego. Od tego czasu żyje w zupełnie innym świecie.
Jest młodą energiczną kobietą, która wie, jak wielkim darem jest słuch, ale również ma świadomość, że okres przeżyty w krainie ciszy też nie był czasem straconym. Bowiem właśnie wtedy znalazła w sobie siłę, aby poznawać świat pozostałymi dostępnymi zmysłami. Fiona chciałaby się wsłuchać w serca bliźnich. Pragnie też być słyszana przez innych. Wszystkim tym, którzy zmagają się z jakimś problemem zdrowotnym, chciałaby dać promyk nadziei. Wzruszająca książka. To opowieść, która wszystkich podniesie na duchu.

Fiona Bollag przyszła na świat w 1983 roku z wrodzoną głuchotą. W 16 lat przeszła operację wszczepienia do prawego ucha implantu ślimakowego, a po ukończeniu 21 lat poddała takiemu zabiegowi również lewe ucho. Fiona Bollag podjęła studia handlowe w Zurychu. Jej wielką pasją jest sztuka kulinarna.
Awatar użytkownika
tesia
Moderator
Posty: 2063
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 09:10
Lokalizacja: Mazowsze

Niedawno przeczytałam.

Nieprzeczytany post autor: tesia »

Niedawno przeczytałam książkę pt."KWIAT PUSTYNI"-Waris Dirie,Cathleen Miller. W wieku 5 lat przeżyła obrzezanie ,w wieku 12 lat uciekła z rodzinnej Somalii,by zostać jedną z najsłynniejszych modelek. Dziś Waris Dirie walczy przeciwko seksualnemu okaleczaniu kobiet.:)
Ostatnio zmieniony piątek, 7 września 2007, 10:29 przez tesia, łącznie zmieniany 1 raz.
JEZUS żyje!!!
ALLELUJA.
Awatar użytkownika
tesia
Moderator
Posty: 2063
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 09:10
Lokalizacja: Mazowsze

Przeczytałam też...

Nieprzeczytany post autor: tesia »

Przeczytałam też w ubiegłym roku książkę,którą pożyczyła mi siostrzenica pt."Żywcem spalona" -Souad. Historia Souad ,żyjącej w Cisjordanii.W wieku 17 lat zakochała się,a ponieważ miłość przedmałżeńska jest zakazana,rodzina skazała ją na śmierć.Wyrok miał wykonać szwagier.Oblał ją benzyną i podpalił.Dziewczyna przeżyła ale musiała opuścić wioskę. :)
JEZUS żyje!!!
ALLELUJA.
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Lubię czytać teksty ks. Twardowskiego. Niedawno przeczytałam "Niecodziennik" i wiele fragmentów mi się bardzo spodobało. Były i takie, przy których można uronić łzę, i takie, które do łez rozbawiły... Wklejam jeden z tych, które mi się niesamowicie spodobały :)

"Czytałem, że dawno temu jezuici pokłócili się z bernardynami o to, kto pisze lepsze wiersze.
- My piszemy: jezuita i kwita - powiedział jeden z bernardynów.
- My piszemy: głupi bernardyn.
- Przecież tu nie ma rymów.
- Nie ma rymów, ale jest sens - tłumaczył jezuita"

Wiersze ks. Jana w internecie
duszek_koordynator
Site Admin
Posty: 59
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 15:29
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: duszek_koordynator »

Bardzo prosze - te piekne recenzje warto zachowac na naszej duszkowej stronie - mamy juz tam dzial o interesujacej, wartej poczytania ksiazce. Nadsylajcie prosze propozycje :-)

Pozdrawiam
Duszek Zbyszek
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Obrazek
Polecam książkę "Oblężenie" autorstwa Clary Claiborne Park.

Clara Park opisuje w niej walkę rodziny o dostanie się do zamkniętego świata autystycznej Jessy.
W sytuacji, gdy żaden lekarz nie wiedział jak dotrzeć do dziecka, które sprawiało wrażenie, iż nie chce kontaktu, rodzina stanęła przed trudnym zadaniem. Autorka - matka dziewczynki - opowiada w niezwykle ciekawy sposób o codziennym życiu z ich niezwykłym, autystycznym dzieckiem.
Awatar użytkownika
tesia
Moderator
Posty: 2063
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 09:10
Lokalizacja: Mazowsze

Nieprzeczytany post autor: tesia »

Migaweczko te pozycje książkowe przez Ciebie polecane wyglądają na bardzo ciekawe ,wręcz "proszą się" aby je przeczytać.
Ja mam też jeszcze wiele, różnych ciekawych ,książek ,których recenzje tu będę z czasem zamieszczać.
Teraz przygotowuję recenzję do książki pt"Musiałam być posłuszna"-autorka Leila.
Szkoda tylko,że te książki są dość drogie i nie każdy może pozwolić sobie na zakup.

:)
JEZUS żyje!!!
ALLELUJA.
ODPOWIEDZ