Patroni Polski - dziś

Wszystko, co związane jest z Najświętszą Panienką, sanktuaria maryjne, pieśni, modlitwy... :) **** Informacje i wizerunki świętych, błogosławionych, sług Bożych

Moderatorzy: duszek_koordynator, tesia, Moderatorzy

michal
Duszek
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 24 listopada 2007, 20:16

Patroni Polski - dziś

Nieprzeczytany post autor: michal »

Większość z Duszyczek i Duszków - pewnie czterech podstawowych Patronów Polski wymienić potrafi - biskup Wojciech biskup Stanisław męczennicy - oraz młodzieniec zakonnik Stanisław Kostka i ten najnowszy Andrzej Bobola. To święci których jako patronów zaaprobował Kościół.

Ale nie można zapominać o świętej Królowej Jadwidze jej pra-ciotce Jadwidze Ślaskiej królewicz Kazimierz. Czy dany na drugie tysiąclecie Polski święty Maksymilian. Wreszcie przykład macierzyństwa dla jednoczenia narodu i pracy organicznej zaczynającej się od modlitwy jaki wskazał córka królewska święta Kinga!

Zaniedbywanie poznawania świętych wynika z nie zrozumienia tajemnicy świętych obcowania - i jest błędem który przynosi wiele szkód w życiu codziennym i owocuje brakiem uczynków na wieczność.

Zbliża się uroczystość Patrona Wojciecha i Stanisława oraz trochę później Jadwigi i Kingi czy nie warto sobie uaktualnić w sercu i pamięci w tym okresie kalendarzowym Anno Domini 2008 - i historycznie nowo rozbiorowych tych postaci???
Michal
ODPOWIEDZ