WIADOMOŚCI Z POLSKI I ŚWIATA

KĄCIK POWITAŃ ***** Wiadomości z Polski i ze świata, zdrowie, kulinaria, hobby, humor i wszelkie tematy, które Was ciekawią, a nie znalazło się dla nich miejsce w innych działach :)

Moderatorzy: duszek_koordynator, tesia, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tesia
Moderator
Posty: 2063
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 09:10
Lokalizacja: Mazowsze

WIADOMOŚCI Z POLSKI I ŚWIATA

Nieprzeczytany post autor: tesia »

Ten temat będzie zawierał : WIADOMOŚCI Z POLSKI I ŚWIATA.
Zapraszam do wpisów :)
JEZUS żyje!!!
ALLELUJA.
irenka
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 18:15
Lokalizacja: Sieradz

Nieprzeczytany post autor: irenka »

Witajcie, Duszyki i Duszyczki!
W dniach 21-26 września w Warszawie odbywać się będzie III Zjazd Polonii i Polaków za Granicą – z udziałam najwyższych władz RP oraz conajmniej 200 delegatów z całego świata. W ramach obrad planowane są sesje: „Wkład Polonii w odzyskanie niepodległości przez RP”, „Budowa wizerunku Polonii i Polski w krajach osiedlenia”, „Przyszłość oświaty polonijnej”, „Nowa emigracja oraz młodzi Polacy za granicą – ich potrzeby i oczekiwania”. Przewidziane są też obrady w kilku komisjach, m.in. ds. duszpasterstwa wśród Polonii oraz ds. ochrony polskich mniejszości narodowych.
Ponieważ także jadę na Zjazd, by go opisać, napiszę do Was dopiero po powrocie.
Proszę o modlitwę!
Z Bogiem!
Irenka
irenka
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 18:15
Lokalizacja: Sieradz

Nieprzeczytany post autor: irenka »

We Lwowie odbyło się szkolenie dla przyszłych wolontariuszy
W ramach projektu Międzynarodowej Fundacji Charytatywnej „Karitas-Ukraina” „Popularyzacja i rozwój ruchu wolontariackiego we Lwowie” odbyło się seminarium, w którym uczestniczyło 30 studentów z uczelni wyższych Lwowa. Projekt rozwoju ruchu wolontariackiego przewiduje powołanie we Lwowie Centrum Wolontariatu.

Poydrawiam,
Irenka
irenka
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 18:15
Lokalizacja: Sieradz

Nieprzeczytany post autor: irenka »

We Lwowie jest park im. Jana Pawła II
28 września we Lwowie, obok cerkwi pw. Narodzenia NMP w dzielnicy Sichów, gdzie w czerwcu 2001 r. Jan Paweł II spotykał się z młodzieżą ukraińską, uroczyście otwarto park im. Sługi Bożego Jana Pawła II. W uroczystości wzięło udział prawie 5 tysięcy osób. Przedstawiciele bloku „Nasza Ukraina-Samoobrona Ludowa” posadzili 15 drzewek wiśniowych. W przyszłości mają być tu posadzone także drzewa jałowcowe, lipy, rajskie jabłonie, jarzębiny, graby, derenie oraz drzewa owocowe. Powierzchnia parku stanowi 3 hektary.
irenka
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 18:15
Lokalizacja: Sieradz

Nieprzeczytany post autor: irenka »

Mieszkaniec Drohobycza jest zatroskany o pojednanie chrześcijan
José Turczyk zaproponował, aby przedstawiciele wszystkich wyznań chrześcijańskich, mieszkający w tym mieście na Ziemi Lwowskiej wspólnie wybudowali kapliczkę. Swą ideę ogłosił w miejscowych mediach i nawet znalazł dla kapliczki miejsce – w centrum miasta, przy ul. Łesi Ukrainki. W taki sposób drohobyczanin usiłuje rozwiązać konflikt, który powstał w środowisku miejscowej wspólnoty prawosławnej. Kapliczka miałaby służyć wiernym wszystkich wyznań oraz ich pojednaniu.
irenka
Moderator
Posty: 452
Rejestracja: sobota, 15 września 2007, 18:15
Lokalizacja: Sieradz

Nieprzeczytany post autor: irenka »


Uczczenie pamięci ofiar głodu na Ukrainie
24 listopada o godz. 16,00 po całej Ukrainie zapalono świece ku czczceniu pamięci ofiar głodu lat 1932-1933. Wówczas skazano na śmierć głodową kilka milonów obywateli tego państwa. świadkowie tamytych wydarzeń, kiedy ludzie nie mieli co jeść i...zjadali ciała własnych rodziców czy dzieci, do tej pory mówią o tym z drżeniem serca. Proszę Was o modlitwę za ofiary tej straszliwej zbrodni na własnym narodzie...
Awatar użytkownika
angelo61
Moderator wspomagający
Posty: 369
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 15:12

Re: WIADOMOŚCI Z POLSKI I ŚWIATA

Nieprzeczytany post autor: angelo61 »

Jan Paweł II-już niedługo błogosławionym!!!
wiadomość; http://fakty.interia.pl/kraj/news/papie ... ym,1080475
Awatar użytkownika
migaweczka
Duszek
Posty: 1778
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 16:24

Re: WIADOMOŚCI Z POLSKI I ŚWIATA

Nieprzeczytany post autor: migaweczka »

Właśnie powiedzieli w "Faktach", że ludzie wierzący są szczęśliwsi niż ludzie niewierzący. Dlatego tak jest, że wierzący widzą sens w swoim życiu, że wierzą w życie po śmierci, że mogą chodzić do spowiedzi, gdzie odpuszczane są im grzechy itp.

Znalazłam artykuł do tego tematu w internecie, wklejam z: http://www.zw.com.pl/artykul/1,232750.html

Ludzie wierzący są bardziej szczęśliwi
Izabela Redlińska 21-03-2008, ostatnia aktualizacja 21-03-2008 20:13

Religijność nie tylko zwiększa satysfakcję z życia, ale działa jak bufor neutralizujący wpływ negatywnych doświadczeń – rozwodu czy braku pracy – dowodzą naukowcy. Przebadali także, jakie korzyści płyną dla człowieka z modlitwy.

Na początku chcieliśmy się tylko dowiedzieć, dlaczego jedne państwa przeznaczają większe kwoty na zasiłki dla bezrobotnych niż inne.

Tymczasem natrafiliśmy na ciekawą informację, że ludzie religijni odczuwają mniejszy stres z powodu braku pracy niż niewierzący – tłumaczył prof. Andrew Clark z Paryskiej Szkoły Ekonomicznej podczas konferencji Królewskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Naukowiec prowadził analizy we współpracy z dr Orsolyą Lelkes z Europejskiego Centrum Badań nad Dobrobytem.

Prace ich autorstwa dowodzą także, że choć osoby wierzące są raczej przeciwne rozwodom, kiedy już podobne wydarzenie ma w ich życiu miejsce, nie dotyka ich tak boleśnie. Może dlatego, że ludzie religijni bardziej potrafią cieszyć się codziennością. A w rezultacie w większym stopniu są ze swojego losu zadowoleni. Takie wyniki przynosi ankieta przeprowadzona wśród tysięcy Europejczyków, katolików i protestantów.

W jaki sposób rządzi nami lęk przed śmiercią

– Źródłem korzyści płynących z religijności może być towarzyszące wierzącym uczucie celowości życia – komentuje prof. Leslie Francis z University of Warwick.

– Wyniki owych badań możemy wytłumaczyć za pomocą teorii opanowania trwogi – twierdzi prof. Dariusz Doliński, dziekan Wydziału Zamiejscowego Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu.

U jej podstaw leży przekonanie, że człowiek jest jedyną istotą na Ziemi, która zdaje sobie sprawę z własnej śmiertelności. Świadomość ta jest źródłem lęków. Zabezpieczać przed nimi może utożsamianie się z kulturą, która będzie istniała nawet po zakończeniu naszego życia. Ale jeszcze bardziej atrakcyjna wydaje się w tej mierze religia. Obiecując życie po śmierci, redukuje poczucie lęku. A bez niego łatwiej o poczucie szczęścia.

Nie są to pierwsze badania, które dowodzą, że religijność niesie pozytywne skutki. Zaledwie miesiąc temu na łamach pisma „Social Science & *****” naukowcy przekonywali, że osoby gorąco wierzące i przestrzegające zasad wiary są w mniejszym stopniu narażone na śmierć z powodu raka płuc i chorób związanych z nadużywaniem alkoholu. W rezultacie zaś żyją dłużej.

Wydaje się, że niebagatelną rolę w poprawie samopoczucia odgrywa także modlitwa, czego dowiodły z kolei wyniki ankiet przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii przez TNS na zlecenie chrześcijańskiej organizacji Tearfund.

Modlitwa sprawia ona, że czuję się wyciszony i zadowolony – odpowiedziało 38 proc. modlących się. Wzmacnia mnie – przyznał co trzeci respondent. Aż 57 proc. twierdzi, że modlitwa ma wpływ na bieg ich życia. Ciekawe, że – jak wynika z tych badań – modlą się także ateiści. Do podobnych praktyk przyznało się 12 proc. z nich.

Im człowiek starszy, tym poświęca więcej czasu na modlitwę. Najwięcej osób modli się po 75. roku życia. Najczęściej w intencji rodziny, przyjaciół. Modlitwa jest jednak także formą podziękowania Bogu i prośbą o pomoc, np. w kwestii zdrowia czy rozwiązania problemów trapiących świat.

Modlitwa to nie moneta wrzucona do automatu

Czy jednak przynosi to oczekiwane rezultaty? W świetle naukowych badań nie możemy być tego pewni. Dowodów dostarczył kontrowersyjny eksperyment przeprowadzony kilka lat temu na Duke University Medical Center w Karolinie Północnej. Wzięło w nim udział 750 pacjentów, którzy czekali na operację serca. Podzielono ich na dwie grupy. Modlono się w intencji jednej z nich. Robili to chrześcijanie, żydzi, buddyści i muzułmanie. Okazało się, że wyniki zabiegu nie były w tej grupie lepsze niż wśród pacjentów, za których nie wznoszono modłów.

– Modlitwa nie działa jak moneta wrzucona do automatu, w zamian za którą dostajemy batonik – tłumaczył wówczas Tom Wright, biskup Durham.

Ale wyniki badań i tak z pewnością zadziałały niczym woda na młyn takich organizacji jak brytyjskie Narodowe Towarzystwo Świeckie, które reprezentuje interesy ateistów i agnostyków.

Jej przewodniczący Terry Sanderson określił najnowsze naukowe doniesienia dotyczące większego poczucia satysfakcji z życia wśród osób religijnych jako niemające znaczenia. – Szczęście jest pojęciem nieuchwytnym. Ja czerpię je ze słuchania muzyki klasycznej, a z kolei nie cierpię oglądania meczów futbolowych. Dla każdego znaczy ono coś innego - powiedział Sanderson.
Źródło : Życie Warszawy
ODPOWIEDZ