Widok forum

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Widok forum

Re: Widok forum

autor: duszek_koordynator » piątek, 1 lutego 2008, 10:15

Dziekujemy za uwage.

Problem lezy w interperatacji kodu html przez rozne przegladarki - i jest jednym z wielu zagadnien szczegolowych jakie mozna spotkac przy tworzeniu strony. My przy tworzeniu strony zasadniczo wspieramy przegladarki oparte na Mozilla-Firefox (Gecko). Za niezgodne do dzis ze specyfikacja przegladarki Microsoftu nikt nie bedzie odpowiadal (dlaczego robia oni cos inaczej niz wszyscy inni i niz mowi specyfikacja). Ale poniewaz problem dotyczy tez Opery - wiec postaramy sie sprawe rozwiazac.

Niemniej jednak wina nie lezy po naszej stronie - specyfikacja html przyjmuje, ze zawijanie wierszy w tabelach jest domyslnie wlaczone, z czego rowniez domyslnie korzystamy. Byc moze Opera inaczej interpretuje ten zapis jesli zauwaza znaki <br> wewnatrz tresci danego okna tabeli i to wlasnie okno przyjmuje jako pozbawione autozawijania wierszy. Moze to takze zalezec od opcji table-layout - ktora domyslnie jest auto (dostosowanie rozmiaru tabeli do tresci) - zamiast fixed (wymiary tabeli nie zaleza od tresci). Niestety - kazda przegladarka inaczej dziala z tymi poleceniami (m.in. nieprawidlowo interpretuja je poszczegolne wersje IE).

Postaramy sie wniesc odpowiednie poprawki na strone.

Pozdrawiam
Duszek Koordynator

Re: Widok forum

autor: olo » czwartek, 31 stycznia 2008, 08:23

Mam uwagę, co prawda nie do forum, ale do stron portalu: w przeglądarce Opera (ale także w IE7) są niepoprawnie wyświetlane strony jak np: "Opisy duszków" - tekst nie mieści się na ekranie (długie wiersze nie są automatycznie łamane)

Pozdrawiam

Na górę